Diğer Başlıklar
 
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma, Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu Toplantısında,
 
Ana Sayfa \ Ana Sayfa Gruplar \ Kalkınma´dan Haberler \ Kalkınma Haberler 2012 \ Kalkınma, Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu Toplantısında,

Kalkınma, Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu Toplantısında,


Bankamız, Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu’nun (TMHGF), tarafından 12 Eylül 2012 tarihinde İstanbul The Green Park Hotel’de düzenlenen toplantıya katıldı.

Hazır giyim, deri, deri konfeksiyon, tekstil ve moda sektöründe faaliyet gösteren sektörel ve bölgesel dernekleri temsil eden Federasyonun daveti üzerine, toplantıya Bankamız Kredi Pazarlama Daire Başkanlığından Başkan Hasan ÜSKÜPLÜ ve Müdür Seyhan AYANLAR katıldı.

İşbirliğini geliştirme, bilgilendirme amacını taşıyan toplantıdaki konuşmasında, tekstilin, Türkiye ekonomisinde önemli bir sektör olduğu belirten Hasan ÜSKÜPLÜ en önemli sorunun her sektörde olduğu gibi burada da enerji olduğunu vurguladı. Yenilenebilir enerji ve enerji verimliliğine 2006 yılından bu yana Bankamızca büyük önem verildiğini belirten ÜSKÜPLÜ, enerji verimliliği yatırımlarının Bankamızca uzun vade ve uygun faizle finanse edildiğini ve edilmeye devam edeceğini vurgulayarak, Türkiye Kalkınma Bankası’nın genel yapısı ve misyonu hakkında bilgi verdi.

Toplantıda yaptığı konuşmada, Enerji verimliliği ve sanayi sektöründeki yerine değinen Seyhan AYANLAR da, tekstil sektöründe enerji verimliliği kapsamında yapılacak yatırımlar ve alınacak önlemler ile enerji verimliliğinin artırılabileceğini belirtti. Özellikle boyama ve terbiye işlemleri olmak üzere enerjinin yoğun olarak kullanıldığı tekstil sektöründe üretimden bitişe kadar olan süreçte uygulanan verimlilik sağlayıcı teknolojiler ile ciddi tasarrufların sağlanabileceğini ifade eden AYANLAR, Bankamızın enerji verimliliği yatırımlarına yönelik olarak finansman programı ve genel kredi uygulamaları hakkında bilgi verdi.

Ekonomi Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü, Kredi Garanti Fonu yetkililerinin de katıldığı toplantının sonunda katılımcıların soruları cevaplandırıldı.