Diğer Başlıklar
 
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma ile İSEDAK Tarafından Hazırlanan `Proje Döngüsü Yönetimi´ Protokol Anlaşması İmzalandı
 
Ana Sayfa \ Ana Sayfa Gruplar \ Kalkınma´dan Haberler \ Kalknma Haberler 2011 \ Kalkınma ile İSEDAK Tarafından Hazırlanan `Proje Döngüsü Yönetimi´ Protokol Anlaşması İmzalandı

İSEDAK tarafından hazırlanan “ Proje Döngüsü Yönetimi ” protokol anlaşması 02 Nisan 2014 tarihinde Ankara Palas’ta yapılan bir tören ile imzalandı.


İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İş Birliği Daimi Komitesi ( İSEDAK) tarafından hazırlanan “ Proje Döngüsü Yönetimi ” protokol anlaşması 02 Nisan 2014 tarihinde Ankara Palas’ta yapılan bir tören ile imzalandı.


İSEDAK Proje Döngüsü Yönetimi imza törenine; Dış İşleri Bakan Yardımcısı S. Naci KORU, Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı Sn. Kemal MADENOĞLU, Kalkınma Bakanlığı, Dış Ekonomik İlişkiler Genel Müdürü Sn. Metin EKER, Hazine Müsteşarlığı Yetkilileri, Büyükelçiler ile Bankamız Genel Müdür Vekili Sn. Metin PEHLİVAN, Yönetim Kurlu Üyelerimiz Şerif ÇELENK, Hakan TOKAÇ, Genel Müdür Yardımcılarımız Bahattin SEKKİN, İrfan YAŞAR katıldılar.

Törenin açılış konuşmaları Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı Sn. Kemal MADENOĞLU, Kalkınma Bakanlığı, Dış Ekonomik İlişkiler Genel Müdürü Sn. Metin EKER, Ürdün Büyükelçisi Amjad ADAELİEH, Pakistan Ulusal Gıda Güvenliği ve Araştırma Bakanlığı Genel Müdürü Muhammed Azeem KHAN, Uganda Tarım Bakanlığı Müsteşarı Vincent RUBERAMA, ICDT Genel Müdürü Elhassain HZAINE , SESRIC Genel Müdürü Prof. Savaş ALPAY ve Genel Müdür Vekilimiz Metin PEHLİVAN tarafından yapılmıştır.

Törende konuşan Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı Sn.Kemal MADENOĞLU; İSEDAK’ın uygulama ve denetiminin proje sahipleri ve Türkiye Kalkınma Bankası tarafından yapılacağını söylemiştir.

Genel Müdür Vekilimiz Sn. Metin Pehlivan yaptığı konuşmada; Bankamızın uluslararası fonlara ulaşma, proje değerlendirme ve proje finansmanı, hibe programları ve ayrıca uluslararası teknik işbirliği konularındaki deneyimlerini özetleyerek, PCM Programına da uzman kadromuz ve bu alandaki tecrübelerimiz ile katkıda bulunmaya hazır olduğumuzu belirtmiştir.

Açılış konuşmalarının ardından Genel Müdür Vekilimiz Sn. Metin PEHLİVAN ve Genel Müdür Yardımcımız Sn. İrfan YAŞAR, finansman desteği sağlanacak 13 projenin sorumlu yetkilileri ile projelerin yürürlüğe girmesini sağlayacak anlaşmaları imzalamışlardır.